Судове врегулювання спору –  як вийти переможцем?

При виникненні спору, який не вдається врегулювати шляхом переговорів, одним з найбільш ефективних способів правового вирішення конфлікту є звернення до суду. Судовий розгляд економічних суперечок, пов’язаних із веденням бізнесу – необхідна процедура, яка дозволить вирішити правові конфлікти, що виникають при укладанні угод у господарській сфері, вирішити питання відшкодування матеріальної, моральної шкоди чи завданих збитків.

Судове врегулювання спору також буде доречним у тому випадку, коли Вас або Вашу компанію залучили до участі в судовій справі в якості відповідача або третьої особи. Слід наголосити, що 80 % успіху вирішення спорів у суді залежить від своєчасного звернення до професійного юриста.  Керуючись професійним досвідом і обізнаністю у законодавстві юрист не тільки здійснить вичерпну юридичну консультацію з затребуваного питання, але й надасть широкий спектр юридичних послуг – від складання позовної заяви та інших процесуальних документів до представництва прав і інтересів клієнта у суді.

Діючи в інтересах свого клієнта, адвокат протягом вирішення судового спору  може виконувати комплекс наступних дій:

 • досліджує матеріали  справи;
 • аналізує законодавство орієнтуючись на відповідну ситуацію, а також досліджує судову практику схожих за предметом спорів;
 • визначає та збирає необхідні докази по справі;
 • складає та направляє різноманітні процесуальні документи: клопотання про призначення експертизи, клопотання про витребування доказів тощо;
 • складає заперечення з різних питань або зустрічний позов за необхідності;
 • узагальнює отриману у ході роботи необхідну інформацію і доказову базу та здійснює підготовку виступу із цими матеріалами у судовому процесі. Також за необхідності, адвокат сприяє складанню апеляційної і касаційної скарги.

Як бачимо вирішення спорів у суді – це трудомісткий і багатоаспектний процес, який потребує спеціальних юридичних знань, юридичної грамотності і оперативності прийняття рішень.  Представництво інтересів клієнта у суді юристами ЮК ЛЕГУМ здійснюється найкращими спеціалістами. Великий практичний досвід і високий рівень орієнтування у профільному законодавстві допоможе ефективно захистити  права та інтереси кожного нашого клієнта.

Досудове врегулювання спорів

Професійний і грамотний юридичний супровід у судових справах є надійним правовим способом мінімізації ризиків для Вас та Вашого бізнесу і виступає гарантією захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання. Тому високопрофесійний юрист спершу буде шукати альтернативні форми захисту прав та інтересів свого клієнта перш ніж звертатись до суду для вирішення господарсько-правового конфлікту. Це допоможе максимально зберегти партнерські взаємовідносини і налагоджені бізнес-зв’язки із контрагентом.

Однією із альтернативних форм захисту прав і законних інтересів підприємців є досудове врегулювання спору.

Досудове врегулювання спорів представляє собою сукупність заходів, які підлягають здійсненню стороною, права якої порушено, для вирішення спору, що виник зі стороною, яка є порушником майнових прав чи інтересів. Мета такого врегулюванняусунення чи попередження ризиків або негативного впливу на розвиток бізнесу з боку контрагентів.

Початковим кроком досудового врегулювання спору є подання претензії іншій стороні. Досвідчений юрист знає, що така претензія обов’язково має бути подана у письмовій формі із зазначенням усіх необхідних реквізитів документа і подана у спеціально встановлені для цього строки.

Особливість претензії полягає у тому, що кредитор має переконати боржника виконати зобов’язання добровільно, що дозволить уникнути  судової тяганини. Тому для підготовки всіх матеріалів і складання претензії бажано залучити професійного юриста. Юрист володіє необхідним і достатнім обсягом правових знань і навичок щоб обґрунтовано і послідовно викласти вимоги самої претензії та вказати на можливі негативні наслідки для боржника у разі несвоєчасного задоволення вимог.

Досудове врегулювання спору має низку переваг.

По-перше, досудове врегулювання спорів здійснюється шляхом добровільного задоволення претензійних вимог. Це у свою чергу, сприяє швидкому відновленню порушених прав кредитора та звільняє боржника від додаткових витрат на судові видатки.

По-друге чи не найважливішим питанням при вирішенні цивільно-правового конфлікту є питання швидкості вирішення спору.

По-третє, досудове врегулювання спору звільняє від сплати державного мита, різного роду витрат протягом судового процесу.

Однак, для того, щоб досудове вирішення спору було ефективним і зайняло мінімум дорогоцінного часу – потрібна професійна юридична допомога. Адвокати ЮК Легум  вже багато років ефективно працюють у сфері досудового і судового вирішення спорів, що дозволило напрацювати успішну практику та досвід із врегулювання цивільно-правових конфліктів. Виважений і досвідчений підхід професійних юристів ЮК Легум у врегулюванні різного роду правових спорів – це наш внесок в рівномірний та успішний розвиток Вашого бізнесу.

Наші послуги в себе включають:

 • консультації з різних юридичних питань (адміністративного, господарського, корпоративного, кримінального, сімейного, спадкового, трудового, цивільного права, фінансового права та процесу);
 • розробка та складання проектів відповідних документів (листів, відповідей, претензій, вимог, мирових угод, ін..);
 • представництво інтересів клієнтів в судах всіх інстанції;
 • представництво інтересів клієнтів в органах внутрішніх справ, Служби безпеки України, митних і прикордонних органах, органах Державної податкової служби, та інших державних підприємствах, установах та організаціях всіх рівнів з будь-яких питань захисту прав та законних інтересів клієнтів;
 • юридична допомога під час проведення перевірок, державними органами та подальше оскарження результатів цих перевірок в адміністративному та судовому порядку;
 • надання юридичної допомоги в кримінальних справах;
 • представництво інтересів клієнта при вирішенні спорів в арбітражах, в т.ч. в міжнародних.