Декілька слів про юридичний супровід виконавчого провадження

Будь-яке рішення суду, що набрало законної сили, покликано охороняти права, свободи та законні інтереси громадян. Тому зрозуміло, що ухвалене судове рішення є обов’язковим до виконання. Однак виграний у суді спір, особливо майнового характеру, не завжди виконується добровільно. Ось чому рішення суду на Вашу користь – це тільки початковий крок у цілій низці послідовних дій процедури виконавчого провадження.

Як правило, у поле процедури виконавчого провадження потрапляють спори майнового характеру. У зв’язку із чим інколи виконання судового рішення зустрічає безліч дрібних перешкод, які «затягують» процес його виконання. Ефективним механізмом попередження небажаних затрат часу і бюрократичної волокіти є юридичний супровід виконавчого провадження.

Представництво у виконавчому провадженні – гарантія успіху у справі

Ефективний юридичний супровід виконавчого провадження неможливий без участі представника – адвоката. Представництво у виконавчому провадженні здійснюється на підставі довіреності. Адвокат у виконавчому провадженні – це професійна юридична допомога і гарантія захисту  Ваших майнових інтересів. У першу чергу адвокат надасть вичерпну інформацію щодо порядку і строків подання виконавчого листа до державної виконавчої служби державному виконавцю. Проаналізувавши обставини справи та наявні документи адвокат надасть правову оцінку конкретної ситуації і вибудує індивідуальну тактику юридичного супроводу, яка відповідає даній ситуації.

Трапляються випадки, коли державний виконавець не з об’єктивних причин затримує виконавчий процес. У цьому випадку допомога адвоката буде доречною. Легко орієнтуючись у профільному законодавстві адвокат допоможе скласти скаргу на незаконні дії державного виконавця.  Оскарження дій державного виконавця є гарантією прав фізичних і юридичних осіб у виконавчому провадженні і може прискорити процес виконавчого провадження. Як правило дії або бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені до вищестоящої посадової особи або до суду.

Однак оперативному виконавчому провадженню може  перешкоджати також і недобросовісний боржник, який може приховувати майно, або здійснювати інші заходи, що перешкоджають своєчасному і належному стягненню у рамках виконавчого провадження. У таких випадках допомога адвоката не буде зайвою. Тут адвокат має працювати над складанням різного  роду юридичних документів, запитів і направленням їх до різноманітних компетентних установ. Також адвокат візьме участь у пошуку боржника і його майна.

Якщо юридична  допомога  у виконавчому провадженні потрібна боржнику, адвокат допоможе побудувати лінію захисту таким чином, щоб інтереси клієнта було захищено із максимальним докладанням зусиль. Наприклад, орієнтуючись у переліку обставин зупинення виконавчого провадження, і за наявності останніх, адвокат може скласти клопотання про зупинення виконавчих дій відносно боржника. Так, наприклад одними із найпоширеніших підстав зупинення виконавчих дій є: проходження боржником строкової військової служби, зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа, зупинення судом реалізації арештованого майна у разі відсутності іншого майна боржника, на яке може бути звернено стягнення тощо. Адвокат також  здійснюючи представництво інтересів боржника може ініціювати проведення оцінки і аналізу правомірності дій судових приставів, посприяти у  звільненні майна  від арешту.

Закриття виконавчого провадження – це стадія, на якій державний виконавець закінчує виконавче провадження відповідно до тих підстав, які визначено законодавцем у ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження». На цій стадії роль адвоката, як представника інтересів боржника чи стягувача, також важлива.

Так, якщо постанова про закінчення виконавчого провадження не містить обґрунтованих підстав, встановлених законом, то її може бути оскаржено. Адвокат за наявності законних підстав може оскаржити постанову державного виконавця про закінчення виконавчого провадження начальнику виконавчої служби, якому підпорядкований виконавець, або до суду, який видав виконавчий документ.

Кваліфіковані юристи нашої юридичної компанії, працюючи на ринку юридичних послуг довгий час, виробили високий рівень професійної компетенції у сфері юридичного супроводу виконавчого провадження.

Ви можете бути певні, що юристи ЮК Легум нададуть комплексний юридичний супровід і стягувачу, і боржнику у виді представництва на всіх стадіях виконавчого провадження – від подачі заяви про відкриття виконавчого провадження та примусове виконання рішення до оскарження постанови про закінчення виконавчого провадження. Також наші кваліфіковані юристи розгорнуту юридичну консультацію з будь-яких питань що стосуються виконавчого провадження, допоможуть оцінивши конкретну правову ситуацію підібрати індивідуальну тактику захисту і представництва, яка максимально буде направлена на відстоювання Ваших інтересів.

Юридичні послуги спеціалістів ЮК ЛЕГУМ на стадії виконання рішень в себе включають:

  • представництво інтересів клієнта в органах Державної виконавчої служби на всіх стадіях виконавчого провадження;
  • консультації з питань вивільнення майна або коштів з-під арешту, відмови у відкритті виконавчого провадження , порушення строків виконавчого провадження;
  • розробка та складання проектів відповідних документів, необхідних для відкриття виконавчого провадження;
  • надання правової допомоги у разі звернення стягнення на майно, розшуку, опису, арешту, вилучення, примусової реалізації майна, на яке згідно чинного законодавства може бути звернено стягнення;
  • оскарження дій представників Державної виконавчої служби, а також інші послуги, що необхідні для досягнення практичних рішень.